Sport

Absolutnie bezsilne Rogue ponosi porażkę z G2 rezultatem 0:3 w trakcie wielkiego finału wiosennego splitu League of Legends European Championship!

Pojedynki esportowe są coraz bardziej popularne w Europie i należy to sobie uświadomić. Na ten moment istnieje naprawdę wiele gier, w których zawodnicy mierzą się ze sobą w rozgrywkach profesjonalnych. Zespoły esportowe mają własnych fanów, którzy dopingują ich podczas kolejnych pojedynków i trzeba to zaznaczyć. Na przestrzeni ostatniej dekady rozgrywki esportowe znacząco się rozwinęły, a streamy z esportowych potyczek zdobywają o wiele wyższe rezultaty. W Polsce bardzo popularne jest na chwilę obecną podziwianie turniejów esportowych w ramach gry League of Legends. Zmagania 10sięciu ekip o mistrzostwo wiosennego splitu LEC splitu wiosennego zostały zainaugurowane w ostatnich dniach stycznia. Warto podkreślić, że w League of Legends European Championship możemy podziwiać bardzo dużo polskich graczy, którzy są cenieni w świecie esportowym. W poprzedni weekend mieliśmy szansę oglądać końcowe etapy fazy play-off, która została zakończona triumfem zawodnika z Polski.

Ogromnym faworytem w finałowym meczu wiosennego splitu League of Legends European Championship było Rogue, które niesamowicie wyglądało przez cały split wiosenny i należy to na starcie zaznaczyć. Finałowy mecz miał być sprawdzeniem tego, czy Rogue jest uszykowane do tego, żeby zostać najlepszą drużyną ze Starego Kontynentu. Z kolei na etapie całego splitu wiosennego G2 Esports powoli tworzyło swoją siłę. Ograli w spotkaniu półfinałowym rozpędzone Fnatic, które ze swoim świeżym składem miało ochotę sięgnąć po wygraną podczas splitu wiosennego. Gracze G2 nie pozostawili jednakże złudzeń graczom Fnatic i zwyciężyło ich rezultatem 3:0. G2 udowodniło podczas finału, z jakiej przyczyny wielu ekspertów twierdzi, że są najwybitniejszą ekipą w dziejach europejskiego League of Legends. Sporo specjalistów esportowych liczyło na to, iż w finale oglądać będziemy wyrównany pojedynek, który potrwa pięć map. Rzeczywistość była jednakże bardzo brutalna dla reprezentantów Rogue, gdyż G2 Esports grało naprawdę skutecznie i wygrało rezultatem 3 do 0. Kolejny raz w ciągu swojej kariery reprezentant G2 Marcin "Jankos" Jankowski zdobył tytuł mistrza spring splitu LEC.

Zostaw komentarz