Sport

KKS Lech Poznań będzie rywalizować w europejskich zmaganiach wiosną - zwycięstwo z hiszpańskim Villarreal wynikiem 3 do 0!

Kibice futbolu w Polsce nie mają zbyt często szansy do celebrowania wygranych swojego zespołu w rozgrywkach pucharowych i to nie ulega wątpliwości. Drużyny z polskiej ligi w większości przypadków swoją przygodę z europejskimi zmaganiami przerywają dość szybko i wówczas mogą się skupić jedynie na rozgrywkach krajowych. Jednak w aktualnie trwającym sezonie największe podłoże do radości mają kibice Lecha. Drużyna poznańskiego Lecha zakwalifikowała się do grupowych zmagań Ligi Konferencji Europy i od I kolejki gwarantuje własnym fanom dużo emocji. Podczas szóstej kolejki grupowych zmagań mistrz PKO Ekstraklasy rywalizował z Villarreal CF, a więc bardzo trudnym rywalem. Triumf w tym pojedynku znaczył, iż piłkarze Lecha Poznań zagwarantują sobie awans do kolejnej fazy. Mnóstwo dziennikarzy sportowych wątpiło, iż Kolejorz da radę zwyciężyć z zdecydowanie lepiej notowanym przeciwnikiem i należy to przyznać.

Od pierwszych minut tego pojedynku mistrz Polski wyglądał dużo lepiej niż hiszpański rywal. Bardzo dobrym tego przykładem był gol Kristoffera Velde, który padł w 27 minucie pojedynku. Fani Lecha oszaleli ze szczęścia i o wiele mocniej zaczęli wspierać swoich zawodników. Pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 1:0 dla mistrza Ekstraklasa. Zawodnicy gospodarzy musieli grać uważnie i jednocześnie poszukiwać szansy na strzelenie drugiej bramki podczas drugiej połowy tego meczu. Graczy mistrza PKO Ekstraklasy strzelili drugiego gola kilka minut po wznowieniu gry. W 51. minucie bramkę na 2:0 ustrzelił Skóraś, który prezentował się w tym pojedynku doskonale. Gracz Lecha Poznań na 13 minut przez końcem tego meczu zdobył drugiego gola, co doprowadziło futbolowych kibiców zgromadzonych na trybunach przy Bułgarskiej do szaleństwa. Finalnie spotkanie zakończyło się rezultatem 3 do 0 dla Lecha Poznań, co oznaczało zagwarantowany awans do fazy pucharowej zmagań Ligi Konferencji. W grupowych rozgrywkach mistrz Polski zajął drugie miejsce. W 1/16 finału Ligi Konferencji Europy mierzyć się będą z norweskim Bodo/Glimt.

Zostaw komentarz