Sport

Najważniejsze widowisko - mistrzostwa świata w piłce nożnej

Dużymi krokami nadciągają rozgrywki piłkarskie w Katarze, a duży odsetek mężczyzn z zafascynowaniem odlicza dalsze dni. W sieci globalnej ukazuje się multum głosów na temat tego, która reprezentacja zwycięży większość potyczek, a która ma na to bardzo małe szanse. Komentarzy w kwestii przeróżnych kopaczy też nie zabraknie. Czy unikalne historyczne wydarzenie da kibicom niesamowite odczucia?

Wyjątkowość wydarzenia

Nie zważając na fakt gigantycznej ilości mistrzostw świata, które do tej pory zostały zrealizowane, obecne igrzyska będą wybitnie wyjątkowe. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, spotkania odbywać się będą na obszarze Bliskiego Wschodu, a także pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora roku kalendarzowego również jest nietypowa, ponieważ wydarzenie wydarzy się w czasie jesieni. Jest to zarazem finalny mundial, podczas gdy stawać do zawodów będą tylko 32 składy piłkarskie, ponieważ na następnym takim wydarzeniu, liczba ekip piłkarzy podniesiona zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Jadowite wypowiedzi fanów piłki nożnej

Nadchodzące pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są w większym stopniu dyskusyjne od swych poprzednich wersji. Występują przekonania, że wybór kraju, w którym mistrzostwa mają się odbyć, miał tło korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w towarzystwie piłkarskim widać gołym okiem dużej wielkości poirytowanie. Dookoła mistrzostw cały czas błąkało się widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, że w okresie budowania boisk i całej infrastruktury, zginęła bardzo duża liczba osób, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie zatrzymało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego przełomowego wydarzenia dla państwa islamskiego, którym jest Katar.

Która reprezentacja wzniesie trofeum?

Pomimo większej antypatii aniżeli podziwu wobec gospodarza turnieju, i tak miliony kibiców piłki nożnej angażują się w cały proces, stawiając na różne drużyny do wygrania turnieju. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do wygrania całego turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zwycięzce musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz